Modern One Bedroom Apartment Retreat

  • 66 m²
  • 1 soveværelse
  • 2 badeværelser

Beliggende 1 km fra Dubai Mall, Modern One Bedroom Apartment Retreat kan byde på en swimmingpool. Stedet ligger tæt på Sofitel downtown og inden for 200 meter fra Burj Khalifa - Dubai Mall metrostation.

En balkon, et fladskærms TV med satellitkanaler og klimaanlæg er tilgængelige på alle værelser på stedet.

Gæster kan nyde latinoamerikanske og peruvianske retter på Inka beliggende 200 meter væk.

Stedet tilbyder indkvartering i Trade Centre område. Kun 10 minutters kørsel fra Springvandene i Dubai. Du kan komme til Dubai Akvarium og Undervands-Zoo om få minutter i bil. Dubai Creek SPB lufthavn ligger 15 km fra stedet, og Business Bay Metro togstation ligger 220 meter væk.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Modern One Bedroom Apartment Retreat Dubai
Easy Access To Metro - 1Br In Central Park, Difc - Allsopp&Allsopp
pris kun for mobil

Easy Access To Metro - 1Br In Central Park, Difc - Allsopp&Allsopp

8.0
Meget godt 2 anmeldelser
502 m fra overnatningsstedet
USD 196 USD 176
pr. nat
Lovely Dubai Apartment With Balcony In Burj Crown Central Downtown Dubai
pris kun for mobil

Lovely Dubai Apartment With Balcony In Burj Crown Central Downtown Dubai

10
Enestående 1 anmeldelse
687 m fra overnatningsstedet
USD 483 USD 435
pr. nat
Frank Porter - City Walk 6B
pris kun for mobil

Frank Porter - City Walk 6B

10
Enestående 1 anmeldelse
814 m fra overnatningsstedet

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis WiFi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Aktiviteter

    • Fitnesscenter

    Fritid

    • Swimmingpool

    På værelser

    • Klimaanlæg

    På badeværelset

    • Vaskemaskine

    Enheder

    • Fladskærms TV

    Generelle faciliteter

    • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
    • Elevator

    Kæledyr

    • Kæledyr tilladt

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 14:00 indtil 23:59
    Udtjekning: indtil 12:00
    Licensnr.25CAP-00000-01OWZ
    Ofte stillede spørgsmål
    • 🕌
      Which popular attractions are close to det Modern One Bedroom Apartment Retreat hotel?
      Under oppholdet på det Modern One Bedroom Apartment Retreat hotel, bør du ikke gå glip af Dubais vigtigste vartegn, Dubai Mall og Dubai Akvarium og Undervands-Zoo, der ligger inden for henholdsvis 17 og 22 minutter til fods.
    • Hvilken lufthavn ligger tæt på et Modern One Bedroom Apartment Retreat hotel?
      Den nærmeste lufthavn til et Modern One Bedroom Apartment Retreat hotel er Dubai Creek SPB lufthavn (15 km), og den kan nås med en 20-minutters kørsel.
    • Hvilke faciliteter giver Dubai hotellet på værelserne?
      Hvert værelse på Dubai hotellet inkluderer klimaanlæg for gæsternes komfort.
    • Har det Modern One Bedroom Apartment Retreat hotel en pool?
      Ja, det Modern One Bedroom Apartment Retreat hotel har en swimmingpool.

    Placering

    Map

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Modern One Bedroom Apartment Retreat Dubai

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk